İletişim Hattı +90(322) 613 3019
CEYHAN SAĞLIK DURUMU

İlçemiz 21.05.2008 tarihinde Aile Hekimliği uygulamasına pilot olarak geçmiş olup, geçiş dönemi herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadan uygulamaya başlanmıştır. Aile hekimliği sistemimizde bir hekim bir aile sağlığı elemanı olup, ekip halinde çalışmaktadır. Bu geçiş döneminde nüfus tespiti, gebe, bebek, çocuk izlem gibi öncelikle yapılması gereken işlemlerin aksamaması ve iş yoğunluğunun hafifletilmesi için Toplum Sağlığı Merkezi tarafından eldeki imkanlar dahilinde her Aile Sağlığı Merkezine geçici görevlendirmeler yapılmıştır. Aile Sağlığı Merkezlerinin denetimi ve işleyişi Toplum Sağlığı Merkezince yapılmaktadır.
 
Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve Sağlık Evleri
 
İlçemiz Merkez ve Köylerinde 14 Adet Aile Sağlığı Merkezi bu Aile Sağlığı Merkezlerine bağlı 23 Adet Sağlık Evimiz, Verem Savaş Dispanseri ve Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi bulunmaktadır. Bu sağlık kuruluşlarımızda 48 doktor, 89 ebe, 24 hemşire, 14 sağlık memuru ve 62 yardımcı sağlık personeli görev yapmaktadır. Aile sağlığı merkezlerimizde poliklinik, tahlil, aşı, enjeksiyon, aile planlaması, gebe takipleri, mahallelerde halkla birebir yapılan bilgilendirme görüşmeleri gibi sağlık hizmetleri sunulmaktadır.
 
Ceyhan Devlet Hastanesi
 
Ceyhan Devlet Hastanemiz Merkez Bina ve Çocuk Hastanesinden oluşmaktadır. 1 hastane müdürü, 2 müdür yardımcısı, 37 uzman doktor, 10 pratisyen hekim, 5 diş hekimi, 4 diş teknisyeni, 70 hemşire, 24 ebe, 4 sağlık memuru ve 68 yardımcı sağlık personeli ile hizmet vermektedir. Merkez bina 110 yataklı olup, bir ameliyathane ve 5 salon bulunmakta olup, aynı anda 5 ameliyat birden yapılabilmektedir. 5 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 15 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. 7 yataklı diyaliz ünitesi, fizik tedavi ünitesi, görüntüleme merkezinde MR, BT, EEG, Memografi, USG, kemiktansimetri gibi hizmetler sunulmaktadır. Çocuk Hastanesi 80 yataklı olup Diş polikliniği ile beraber hizmet vermektedir.
 
Özel Çınar Hastanesi
 
Çınar hastanesi ;
 
Fresenius Özel Ceyhan Diyaliz Merkezi
 
Diyaliz merkezinde 1 uzman doktor, 1 pratisyen hekim, 4 hemşire, 1 tekniker ve 2 adet hasta nakil aracı bulunmaktadır. Merkez 16 yataklı olup, 16 adet diyaliz makinesi ile diyaliz hastalarına sağlık hizmeti vermektedir.
 
112 Acil Servisi
 
İlçemizde faaliyetini sürdüren 112 acil servisinde 2 doktor, 5 paramedik, 15 acil tıp teknisyeni, 4 şoför ve 2 adet ambulans ile hizmet vermektedir.
 
Eczaneler
 
İlçemizde 46 eczane hizmet vermektedir.

Ceyhan Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi