İletişim Hattı +90(322) 613 3019
HABERLER

6 OCAK CEYHANIN KURTULUŞU

  • 06.01.2021
  • ceyhantb

 

Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR, 6 Ocak Ceyhan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu nedeniyle bir mesaj yayımladı.

6 Ocak Ceyhan’ın Dü
şman İşgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla Ceyhanlı hemşerilerinin Kurtuluş Bayramı'nı kutlayan Mustafa AYDAR, Tarihi milattan önce 1500’lü yıllara dayanan Ceyhan ilçemiz tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, birçok milletin de elde etmek istediği topraklar olmuştur.

Ceyhan, 30 Ekim 1918 yılında Mondros mütarekesine dayanarak itilaf devletleri tarafından i
şgal edilmiş olup 6 Ocak 1922 yılına kadar düşman işgali altında kalmıştır.

Adanalı hem
şerilerimizin yapılan zulümlere sessiz ve kayıtsız kalmayıp birlik oluşturarak Merhum Akif'in dediği gibi; "Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez,
Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez", topyekûn bir kurtulu
ş mücadelesi başlatmışlardır. Bağımsızlık uğrunda canlarını hiçe sayarak tek yürek olup, kahramanca mücadele edip, düşmanı vatan toprağından çıkartmışlardır. Milletimizin bağımsızlığına olan tutkusu, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 99 yıl önce 05 Ocak 1922 tarihinde Adana'mızda, 06 Ocak'ta ise Ceyhan'ımızda tezahür etmiştir. Kurtuluş için bu vatan birçok evladını şehit vermiş, birçoğunun da gazilik mertebesine ulaşmasına vesile olmuştur. Bugün biz onların hepsine minnet duyuyor, hepsini rahmetle ve şükranla anıyoruz.

Ceyhan bizim için bir sevdadır, bu sevdamız 99 yıl önce atalarımızın da sevdasıydı. Bu sevda u
ğrunda şehit oldular, bu sevda uğrunda gazi oldular. Türk Milletinin evlatları olarak Milli Mücadele ve Kurtuluş Hareketini büyük bir gururla anmaktayız, tüm hemşerilerimizin 6 Ocak Kurtuluş Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

MUSTAFA AYDAR
CEYHAN T
İCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI 

  • 6 OCAK CEYHANIN KURTULUŞU

Ceyhan Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi