HABERLER

20
Ceyhan Ticaret Borsası Heyeti ’nden Kaymakam Yılmaz ’a Hoş Geldin Ziyareti

Dr. Bayram Yılmaz’a hoş geldiniz ziyaretinde bulunan Ceyhan Ticaret Borsası Yöneticileri, yeni görevlerinde başarı dilekleri sundular.

  Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, Meclis Başkanı Ali Cem Sandıkçı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melih Çetin, Meclis Üyesi Nazif Diler ve Genel Sekreter Yeliz Aydar, Ceyhan ilçesinde göreve yeni başlayan Kaymakam Dr. Bayram Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

  Samimi diyaloğun yaşandığı ziyarette; toplum menfaatlerini ön planda tutarak halkı doğru bilgilendirme ve bilinçlendirme konusunda gayret gösterdiklerine belirten Başkan Mustafa Aydar, ilçenin Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi olması, Sanayileşmesi, tarım ve hayvancılığı ile genel ticari potansiyeli konusunda bilgiler aktardı. Ceyhan’nın ekonomik gelişimi için birçok alanda çalışmalarda bulunulduğunu kaydetti.

 

İlçemizin menfaati için var gücümüzle çalışıyoruz.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, “Sizlere Ceyhan ve Kurumumuz adına hoş geldiniz diyoruz. Bizler her daim, en başta Kaymakamlığımız olmak üzere Devletimizin tüm kurum ve kuruluşları ile işbirliği içinde ilçemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Kaymakam Yılmaz ziyaretlerinden dolayı CTB yönetimine teşekkür etti.

 Ceyhan Kaymakamı da “hep birlikte Ceyhan için elimizden gelen gayreti göstereceğiz, hem Ceyhan hem de Ülkemiz için güzel hizmetler yapacağımıza olan inancım tamdır” dedi. Ceyhan Ticaret Borsası Yöneticilerine ziyaretleri nedeniyle de teşekkürlerini iletti. 

[Devamını oku...]

19
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE!!!

KOSGEB DESTEKLİ AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASININ DÜZENLEMİŞ OLDUĞU  FRANSA/PARİS 20189 SIAL FUARI YURTDIŞI İŞ GEZİSİ

Paris / Fransa 21-25 Ekim 2018

 

Fuar Bilgileri için: www.sialparis.com/

Kosgeb Desteği Bilgileri için: www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/yigliste/0/yurt-disi-is-gezisi-duyurulari

 

Kosgeb Desteği Alabilecek İlgili Nace Kodları: 10.39, 10.41, 10.71, 10.72, 10.82, 10.91, 28.93, 46.17, 46.21, 46.33, 46.36, 47.11

 

 

Program, Ücret ve Detaylı Bilgi Ekte Belirtilmiştir.

 

[Devamını oku...]

19
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE !!!

ANTALYA SÜT ZİRVESİ 22-25 KASIM 2018 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞECEKTİR.

 

 

 

                                                                www.ulusalsutzirvesi.com 

    

           

22 – 25 Kasım 2018 tarihlerinde, geleneksel hale gelen Ulusal Süt Zirvesi’nin 6.si, Antalya Adalya Elite Lara Hotels’de düzenlenecektir. Zirvenin amacı; Türk Büyükbaş ve Küçükbaş Süt ve Büyükbaş Hayvancılık Sektörünün gelişmesi ve verimliliğinin arttırılması, Dünya Sütçülük Federasyonun ortaya koyduğu gibi Sütün ve Büyükbaş Hayvancılık sürdürülebilir üretimi için, gerekli olan bilgi ve teknolojinin üretici ve sektör profesyonelleri ile buluşmasını sağlamaktır. Bilimi, teknolojiyi kullanarak, paylaşarak daha çok öğrenerek üretmemiz ve globalleşen dünyada yerimizi sağlamlaştırmamız gerekiyor. Bu manada Ulusal Süt ve Büyükbaş Hayvancılık Zirvesi,  Sektörlerinin önemli bir vizyonunu yansıtıyor  bilgi, fikir ve teknoloji paylaşımı açısından önemli fırsatlar yaratacak nitelikte bir kongreyi başarabilmek adına hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.

6. Ulusal Süt Zirvesi’n de ana tema “SÜT ÜRETİCİSİNİN DEĞERİ” ve  “BESİCİNİN KADERİ” ana temaları ile yapılacak olup, 3 gün boyunca;

1.    Süt ve Büyükbaş Hayvancılık Üretimi

2.    Süt ve Büyükbaş Hayvancılık Üreticileri ve Sanayici İlişkileri,

3.    Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı’nın rolü önemi

Ana başlıkları ile sektörün sorun  ve çözüm önerileri konuşulacak. Geçtiğimiz senelerde Süt Sektörünün tüm paydaşları ile birlikte düzenlenen Süt Zirve’ lerinde Süt İşletmeciliği yapan firmaların temsilcileri, bu firmalara tedarik sağlayan firmaların temsilcileri, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığımızın üst düzey temsilcileri, Ulusal Süt Konseyinin temsilcileri ve üyeleri, Birlik, Dernek ve Kooperatif Başkanları, Uluslararası Sütçülük Federasyonunun Dönem Başkanı, Akademisyenler, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Önder Çiftçiler, Hayvan Yetiştiricileri, Veteriner Hekimler, Ziraat Mühendisleri, Zooteknistler, Hayvancılık Sektörü Girişimcileri, Gıda Mühendislerinden oluşan geniş katılımcı kitleleri ziyaret etmişlerdir.

v     2012 Ulusal Süt Zirvesi; 747 konaklamalı ziyaretçiyi,

v     2013 Ulusal Süt Zirvesi; 957 konaklamalı ve 1.507 konaklamasız ziyaretçiyi,

v     2015 Ulusal Süt Zirvesi ise 1.805 konaklamalı, 3.520 konaklamasız ziyaretçiyi ağırlamıştır. Sütün, Et ve Süt Kurumu tarafından alınarak süt tozu haline getirilmesikararı ile süt   üreticilerinin ürettiği sütün değerinde pazarlanması konusunda karar çıkmıştır. Bu karar neticesinde Et ve Süt Kurumu piyasa da dengelerin korunmasında önemli bir aktör haline gelmiştir..

v     2016 Ulusal Süt Zirvesi; 1.850 konaklamalı, 3.640 konaklamasız ziyaretçi ağırlanmıştır.

v     2017 Ulusal Süt Zirvesi; 1.850 konaklamalı ziyaretçi ağırlanmıştır.

2015 yılında alınan karar ile sütün değerlendirilmesi konusundan sonra 2016 yılında,  Et ve Süt Kurumu tarafından, sütün kremasını da alması kararı çıkmıştır…

             2017 yılı  zirve programımız ekte tarafınıza sunulmuştur, 2018 yılı programımız için gerek Bakanlık Yetkilileri gerekse Akademisyenleriz ile görüşmelerimiz sürmektedir.

 

Türkiye’nin, Süt ve Büyükbaş Hayvancılık sektörlerinde üyeleriniz olan Süt ve Büyükbaş Hayvancılık üreticilerinin tek organizasyonu 22 – 25  Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan, Süt ve Büyükbaş Hayvancılık Sektörlerinin tüm paydaşlarının bir arada olacağı, 6. ULUSAL SÜT ZİRVESİ’ ne değerli görüş ve önerilerinizle katkıda bulunmak üzere şahsınızı davet ederken, sizlerin aracılığı ile ilgili meslek komitelerinin başkanları ve üyelerinin de bilgilendirilmesini ayrıca rica ederiz. Katılımınız halinde, ekte bulunan  konaklama formunu doldurup 25 Ekim 2018 tarihine kadar  0.232.347 80 53 nolu  faksa veya ulusalsutzirvesi@glplatformfuar.comgöndermeniz önemle rica olunur..

Saygı ve Selamlarımızla,

Ulusal Süt Zirvesi Yürütme Kurulu Adına;

GL Platform Fuarcılık

 

Ayrıntılı Bilgi İçin;

 

 

                                     

Seçil Güvenç

Proje Sorumlusu & Yönetici Asistanı

                                     

Ankara Cad. No:97 K:6 Bornova / İZMİR

T       : 0.232.347 80 33

F       : 0.232.347 80 53

Gsm :0.507.941 36 62

 

ulusalsutzirvesi@glplatformfuar.com

info@glplatformfuar.com

www.glplarformfuar.com

www.ulusalsutzirvesi.com

[Devamını oku...]

18
Başkan Mustafa Aydar’dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

 Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYDAR, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, ebediyete intikal etmiş tüm gazileri rahmetle, hayatta olan gazileri de minnet ve şükranla andıklarını kaydetti.

  Şanlı Türk tarihinin yazılmasında en büyük katkıları olan, bu vatan uğruna gözünü kırpmadan şehit ya da gazi olmayı göze alan kahramanların anısını yaşatmak için Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e "Mareşallik" rütbesi ile "Gazilik" unvanının verildiği tarihin yıldönümü olan bu gün 19 Eylül 1921 tarihinden bu yana yurdumuzda her yıl "Gaziler Günü" olarak kutlanmaktadır. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi Türk Milleti olarak her zaman sevgi ve saygıyla anmaktayız. Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmayı ortak sorumluluğumuz olarak görmekteyiz.

 "ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE NE KADAR MİNNET VE ŞÜKRAN DUYSAK AZDIR"

  Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve ebedi varlığını korumak, milletimizin birlik, beraberlik, barış ve huzurunu sağlamak için, canlarını hiç tereddüt etmeden ortaya koymuş başta Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi huzurunda tüm kahraman gazilerimizin "Gaziler Günü’nü kutluyor. Bu anlamlı gün dolayısıyla; başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anarken, hayatta olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Mustafa AYDAR

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

[Devamını oku...]

18
DOKUZ SANAYİ VE TİCARET ODA BAŞKANLARI VE YÖNETİCİLERİ BORSAMIZI ZİYARET ETTİLER.

 Söz konusu ziyarette Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, Meclis Başkanı Ali Cem Sandıkçı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh Arslan, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Hüseyin Aver ve Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Can Azğan, Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar ve Yardımcısı Ayhan Ateş ziyarette hazır bulundular.

  Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, Borsamıza ziyaretimize gelen AKÇAKOCA, ÇAYCUMA, ALAPLI, ZONGULDAK, DÜZCE, DEVREK, BOLU, GEREDE VE KRDZ EREĞLİ Sanayi ve Ticaret Oda Başkanları ve yöneticilerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Borsamız ve Sanayi ve Ticaret Oda Başkanları heyeti ile yapılan toplantıda; Yönetim kurulu Başkanımız Mustafa Aydar, Ceyhan İlçesinin 40 ilden büyük olduğu ve Sanayileşme açısından bulunmaz Hint kumaşı niteliğine geldiğini, Ceyhan İlçesinin Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi olması ve yapılması planlanan projelerin Ülke ve Bölge Ekonomisine büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Ceyhan Ticaret Borsası’nın 360 oda/borsa ‘dan hacim sıralamasında 28. Sırada olduğunu önümüzdeki yıllarda üst sıralara geçmeyi hedeflediklerini söyledi. Ceyhan’ın sahil kesiminde olmasından dolayı Ceyhan’a Deniz Ticaret Odası’nın olması gerektiğini ve bu konuda girişimlerinin olduğunu söyledi.

  Toplantı devamında Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar, Lisanslı Depoculuk hakkında bilgi verirken Çukurova’nın Beyaz Altını olan Pamuğun Geçmiş yıllarda ekiminin Çukurova’da simge haline geldiği ve daha sonralarda ekiminin daraldığını şimdi ise günümüzde pamuk ekiminin çığır açarak yükseleceğini ve tekrar gün yüzüne çıkacağını söyledi.

  Karşılıklı görüş alış verişinde bulunan Borsa Yönetimimiz ve Sanayi ve Ticaret Oda Başkanlarına toplantı sonrası karşılıklı yöresel ürünler ve hediyeler takdim edildi.

  Daha sonra Borsamız ve Sanayi ve Ticaret Oda Başkan ve Yöneticileriyle birlikte toplu fotoğraf çekinildi.

[Devamını oku...]

14
BAŞKAN MUSTAFA AYDAR VE YÖNETİMİ ÇIRÇIR İŞLETMELERİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDULAR.

  Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar, Başkan Yardımcıları Ferruh Arslan, Melih Çetin ve Yönetim kurulu Sayman üyemiz Hüseyin Aver, Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar ve Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Ateş ile birlikte Ceyhan İlçemizde Pamuk alımı yapan borsamız üye Çırçır işletmelerimize hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak Bol Kazançlı, bereketli bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundular.

[Devamını oku...]

13
Başkan Aydar’dan Eğitim-Öğretim yılı mesajı

 Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı yayımladı;


  Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYDAR Eğitim-Öğretim yılının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında; “3 Eylül 2018 tarihi itibariyle okul öncesi ve birinci sınıf eğitimine başlayacak olan minik yavrularımızla, 17 Eylül 2018 tarihi itibariyle de tüm öğrencilerimizin de bu heyecana ortak olması ile 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başlamış olacaktır.

  Bu yeni dönemde; geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılar elde etme heyecanını hep birlikte yaşayacağız. Bilgiyi üreten ve paylaşan, insanlığın yararına sunabilen genç nesiller, ülkelerin en büyük zenginliğidir. Bu nedenle eğitim öğretim sistemimizi çağın gereklilikleri doğrultusunda ele almak, yeniliklere uyum sağlayabilecek uzun vadeli planlamayı gerektiren bir anlayışla uygulamaya koymak zorundayız. Ülke olarak da bu öncelikli konularımız arasında ilk sırada yer almalıdır.

  2018-2019 eğitim öğretim yılının tüm Yönetici, Veliler, öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Başkan Aydar;   Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir; Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci bireyler olarak yetiştirmek eğitimcilerimizin asli görevidir.

   Bu duygu ve düşüncelere 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında Yöneticilerimizi, Öğretmenlerimizi, Öğrencilerimizi ve Velilerimizi tebrik ediyor, yeni Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. dedi.

 

Mustafa AYDAR

CTB YÖNETİM KURULU BAŞKANI

[Devamını oku...]

11
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE !!!

  T.C.

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Çukurova Tarım İşletmesi Müdürlüğü

 

TİGEM Çukurova Tarım İşletmesi 2018 yılı istihsali, 1200 ton Prizmatik Balyalı Buğday Sapı, 2000 ton Paketli İtalyan Çimi Silajı ve 4000 ton paketli fiğ silajı, 26 parti halinde Çukurova Tarım İşletmesinde 24.09.2018 günü saat 14.00'da açık artırma usulü ile satılacaktır. İhaleye ait ilan metni yazı ekinde ve aşağıda belirtmiş olduğumuz linkte yer almaktadır.

 

Bu işle iştigal eden üyelerimize duyurulur..

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

10
Ceyhan Ticaret Borsası olarak Esnafımızın Yanındayız.

Ceyhan Bakkallar ve Bayiler Odası’nın Ceyhan da Faaliyet Gösteren Bakkallar-Marketler-Tekel Bayiler Parakende Alkol Satışının saat 24:00’e Kadar Uzatılması İçin Başlattığı İmza Kampanyasına Ceyhan Ticaret Borsası Başkanımız Mustafa AYDAR desteklerini iletti.

 

 Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR, ‘‘Ceyhan Bakkallar ve Bayiler Odası’nın İmza Kampanyasını destekliyoruz ve her zaman Ceyhanlı Esnaflarımızın yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.’’ Dedi.

 

Başkan AYDAR’a Teşekkür Plaketi

 

Ceyhan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkan Yardımcısı Ahmet TONTU, Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR’a Her zaman Ceyhanlı Esnaflarının Yanında olduğundan dolayı ve Desteklerini Esirgemediği için Ceyhan Bakkallar ve Bayiler Odası Olarak Kendisine Teşekkür Ediyor, Ceyhanlı esnaflarımız adına Ticaret Borsası Başkanımıza Plaketi taktim ettiğini söyledi.

[Devamını oku...]

05
Ceyhan Kaymakamı Mustafa ÜNLÜSOY, Ceyhan Ticaret Borsası’na (CTB) veda ziyaretinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Tekirdağ Kapaklı ilçesine tayin olan Ceyhan Kaymakamı Mustafa ÜNLÜSOY, CTB’ye veda ziyareti gerçekleştirdi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYDAR, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh ARSLAN, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin AVER ve Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar tarafından karşılanan Kaymakam Ünlüsoy, Ceyhan’da göreve geldiğinden bu yana toplumun tüm kesimleriyle iyi ilişkiler kurarak ortak faaliyetler sürdürmeye çalıştıklarını ifade etti.

 

Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar, Kaymakam Mustafa Ünlüsoy’a Başarılar diledi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar ise Ceyhan Kaymakamı Ünlüsoy’a İlçemiz Ceyhan’a verdiği değerli hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, ‘‘Tayin edildiğiniz Tekirdağ/Kapaklı İlçesindeki Yeni görevinizde ve hayatınızın sonraki bölümünde sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum’’ diye konuştu.

 

Kaymakam Ünlüsoy’un İlçedeki STK’larla koordineli bir şekilde kısa sürede önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini anımsatan Aydar, “Hizmette devamlılık esastır. Ceyhanlılar tarafında kısa sürede benimsenen kaymakamımız, Tekirdağ/Kapaklı Kaymakamlığı görevinde de hizmetlerine kaldığı yerden devam edecektir” dedi.

 

Ziyaret sonrası Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR ve Yardımcısı Ferruh ARSLAN tarafından Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy’a Ceyhan İlçemize Yaptığı Hizmetlerden Dolayı Plaket verildi.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 37İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır  

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ