HABERLER

16
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

  

TOBB TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ

 

KONU: VERBİS’ e kayıt sürelerinin uzatılması hakkında

 

Birliğimizin Kişisel Verileri Koruma nezdindeki Girişimleri neticesinde, yıllık çalışan sayısı 50’den  çok veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’den çok olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumlarının sicile kayıt yükümlülüğünü yerine getirmeleri için belirlenen sürenin sonun 30.09.2019 tarihine kadar uzatılmasına karar verilmiştir. 07.09.2019 tarih ve 30881 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan karar ekte yer almaktadır Üyelerimize duyurulur.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

14
BORSAMIZ YUMURTALIK 1. KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİNE KATILDI

 YUM-ÇEV’in Koordinatörlüğünde Adana Büyükşehir Belediyesi, Yumurtalık Belediyesi, Ceyhan Belediyesi ve Ceyhan Ticaret Borsasının iştirakiyle 13 - 14 – 15 Eylül 2019 Tarihlerinde Yumurtalık İlçe Kent Meydanında 1. Geleneksel Yumurtalık Kültür Sanat ve Turizm Festival programı düzenlendi.

 

Programa Yumurtalık Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, İlçe Belediye Başkanları, Resmi Kurum ve Kuruluşların yöneticileri ile birlikte Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Nazif DİLER, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin AVER ve Genel Sekreterimiz Yeliz AYDAR ve Personellerimiz katılım sağladılar.

 

Festival kapsamında düzenlenen yarışmalarda 1. 2. ve 3. Olan Sporculara ödülleri verildi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

 

[Devamını oku...]

12
BORSAMIZ İLE ÖZEL CEYHAN FİNAL OKULLARI ARASIDA PROTOKOL İMZALADIK

BORSAMIZ İLE CEYHAN ÖZEL FİNAL OKULLARI ARASIDA PROTOKOL İMZALADIK

 

Borsamız ile Ceyhan Özel Final Okulları arasında Borsa üyelerimizin çocuklarının ve yiğenlerinin eğitim öğretimleri için %10 indirimli Tarifeli protokol imzaladık.

 

Borsamızda’ki protokol imza törenine başkanımız Mustafa AYDAR , Genel Sekreter Yeliz AYDAR , Özel Ceyhan  Final Okulları Genel Müdürü Ercan YÜKSEL ile Final Okulları müdürü Hasan KARADENİZ katıldı.

 

BAŞKANIMIZ MUSTAFA AYDAR; GENÇLERİMİZ YARINLARIMIZDIR

 

Başkanımız Mustafa AYDAR, ‘’gençlerimiz Ülkemiz için, geleceğimiz için, bizler için çok önemlidir biz borsa olarak eğitimi çok önemsiyoruz ve bu konuda gençlerimize güveniyoruz çünkü gençlerimiz bizim geleceğimizdir’’ diyen başkanımız Mustafa AYDAR, ‘’Özel Ceyhan final okullarının hiç şüphesiz Ceyhan’da eğitim öğretimde katkı sağlayarak çıtasını yükselteceğine inanıyorum’’ dedi.

Özel Ceyhan Final Okullarının eğitim öğretiminde başarılar dilerken Final okullarının Ceyhan’daki bazı bölgelerdeki okulları ’da ziyaret ederek kardeş okul projesi kapsamında bazı okullarımızı kardeş okul ilan etmesi ile final okullarının tanınması ve daha ’da büyümesi anlamına geleceğini ifade etti ve Borsa olarak her zaman Özel Ceyhan Final Okullarının yanında olduklarını söyledi.

 

   BORSA OLARAK ÖĞRENCİLERİMİZE HER ZAMAN DESTEK VERİYORUZ

Başkanımız Mustafa AYDAR, ‘’biz borsa olarak geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize her eğitim öğretim yılın ’da kırtasiye desteği veriyoruz. Çünkü gençlerimiz bizim yarınlarımız, çünkü gençlerimiz bizim geleceğimizdir’’ dedi.

                                         YÜKSEL; EĞİTİM VE ÖĞRETİMİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Özel Ceyhan Final Okulları Genel Müdürü Ercan YÜKSEL konuşmasında şu görüşlere yer verdi. Borsa Başkanımız Mustafa AYDAR’IN dediği gibi ‘’gençlerimiz bizim için çok önemlidir, Gençlerimiz bizim geleceğimizin teminatıdır o yüzden bizler eğitimciler olarak eğitime çok önem veriyoruz ve de çok önemsiyoruz’’ dedi.

                         GENÇLERİMİZE SOSYAL AKTİVİTELER SUNACAĞIZ

Özel Ceyhan Final Okulları Genel Müdürü Ercan YÜKSEL ‘’Gençlerimizin okul dışında zihinsel ve bedenen rahat olabilmeleri için sosyal aktivitelere önem verdiklerini ve düzenleyeceklerini sosyal aktivitelerde Anıtkabir ve Çanakkale şehitliği gibi gezilerinin olacağını ve bu konuda Borsamızın desteklerini beklediklerini’’ ifade etti.

                                  PROTOKOL İMZALANDI

Konuşmaların ardından Başkanımız Mustafa AYDAR ,  Özel Ceyhan Final Okulları  Genel Müdürü Ercan YÜKSEL , Okul Müdürü Hasan KARADENİZ, Genel Sekreter Yeliz AYDAR ile birlikte protokol imza töreni gerçekleştirildi. 

 

Mustafa AYDAR

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

[Devamını oku...]

12
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

YUM-ÇEV’İN Koordinatörlüğünde Adana Büyükşehir Belediyesi, Yumurtalık Belediyesi , Ceyhan Belediyesi ve Ceyhan Ticaret Borsasının iştirakiyle 13 - 14 – 15 Eylül 2019 Tarihlerinde Yumurtalık İlçesi Kent Meydanın da 1. Geleneksel Yumurtalık Kültür Sanat ve Turizm Festivali düzenlenecektir. Üyelerimize duyurulur.

 

Mustafa AYDAR

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

[Devamını oku...]

11
CEYHAN TİCARET BORSASINDAN, ÖĞRENCİLERE TOBB DESTEKLİ KIRTASİYE YARDIMI YAPILDI

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  Ceyhan  Ticaret Borsası iş birliği ile her yıl gerçekleştirdiğimiz eğitim yardımlarımız 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında da devam etti.  

 Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) tarafından finanse ve koordine edilen kırtasiye paketleri ve Ceyhan Ticaret Borsası tarafından hazırlanan  maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ulaştırarak eğitime katkıda bulundu. İlçe merkezi ve İlçeye bağlı bulunan okulları ziyaret eden Ceyhan Ticaret Borsası Genel Sekreteri Yeliz AYDAR ve Personellerle  “Hazırlanan kırtasiye paketlerini okul Müdürleri ve  idarecilerine teslim edilmesinin ardından durumu iyi olmayan  öğrencilere teslim edildi.

 

CTB BAŞKANI MUSTAFA AYDAR: CEYHAN’IN YARARINA OLACAK HER PROJEDE YER ALAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

 

Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar bazı Okullarda Eğitim görüp maddi durumu iyi olmayan öğrencileri tespit ederek kırtasiye yardımında bulunduklarını ifade eden Başkan Aydar;  Bu organizasyona Önemle katkılarından dolayı başta Eğitim yardımlarında bizlere destek veren; TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na,  teşekkür ederiz.
 Geleceğimizi temsil eden kıymetli öğrencilerimize böyle bir yardımda bulunabilmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

 En büyük yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunun altını çizdi ve geleceğin büyükleri, geleceğimizin teminatları olan öğrencilerimize her türlü desteğin verilmesi gerektiğini belirtti ve “Daha önceki yıllarda olduğu gibi inşallah bundan sonraki zamanlarda da eğitim camiasına desteklerimiz sürecek. Biz Ceyhan Ticaret Borsası olarak sadece eğitim camiasına değil, imkânlarımız doğrultusunda Ceyhan ve Ceyhanlı’nın yararına olacak her projede yer almaya devam ediyoruz dedi”

 

Mustafa AYDAR

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

[Devamını oku...]

09
BAŞKAN AYDAR’DAN 2019-2020  EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

  Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı yayımladı;

  Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYDAR Eğitim-Öğretim yılının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında; “ 9 Eylül 2019 tarihi itibariyle de tüm öğrencilerimizin de bu heyecana ortak olması ile 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı başlamış olacaktır.

  Bu yeni dönemde; geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılar elde etme heyecanını hep birlikte yaşayacağız. Bilgiyi üreten ve paylaşan, insanlığın yararına sunabilen genç nesiller, ülkelerin en büyük zenginliğidir. Bu nedenle eğitim öğretim sistemimizi çağın gereklilikleri doğrultusunda ele almak, yeniliklere uyum sağlayabilecek uzun vadeli planlamayı gerektiren bir anlayışla uygulamaya koymak zorundayız. Ülke olarak da bu öncelikli konularımız arasında ilk sırada yer almalıdır.

   2019-2020 eğitim öğretim yılının tüm Yönetici, Veliler, öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Başkan Aydar;   Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir; Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci bireyler olarak yetiştirmek eğitimcilerimizin asli görevidir.

 

Kıymetli Veliler

Bu duygu ve düşüncelere İnancınızın ve güveninizin  tam olduğu memleketimizin ve milletimizin beklentilerini omuzlayacak evlatlarımıza ve yarınlarına bugünden katkı koyan başta siz aileleri olmak üzere, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında Yöneticilerimizi, Öğretmenlerimizi, Öğrencilerimizi ve Velilerimizi tebrik ediyor, yeni Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. dedi.

 

 Mustafa AYDAR

[Devamını oku...]

09
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!
  T.C. TİCARET BAKANLIĞI ADANA TİCARET DENETMENLERİ GRUP BAŞKANLIĞI   KONU: Pamuk Sorumlu Denetçi Belgeleri Süre Uzatımı CEYHAN TİCARE...

[Devamını oku...]

06
CEYHAN TİCARET BORSASI EN ÇOK TESCİL ÜCRETİ ÖDEYEN ÜYELERİNİ PLAKET İLE ÖDÜLLENDİRDİ

 Başkan Mustafa Aydar, Ceyhan Ticaret Borsası Meclis salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde 2018 yılında en çok tescil ücreti ödeyen üyelerimize ödül vermek için buradayız dedi.

 

  Ceyhan Ticaret Borsası 2018 yılında en çok tescil ücreti ödeyen Üyelerini Plaketle ödüllendirdi. Ödül törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar, Meclis Başkanımız Ali Cem Sandıkçı ve Yönetim ve Meclis üyelerimizle birlikte, Ceyhan Belediye Başkan Yardımcıları Hülya Erdem ve İlker Önük, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can Adına CTO Meclis Üyesi Mahmut Şahin, Ceyhan EKK Başkanı İbrahim İkidağ , Ceyhan Şoförler Odası Başkanı Ünal Kurt, Ceyhan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Tontu ile birlikte ilçemizin birbirinden değerli STK Başkanlarımız da ödül programımıza katılım gerçekleştirdiler.

 

  Borsamızın Konferans salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde Açılış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar konuşmasında; Kurumlarımızın çok değerli yöneticileri, Sayın Sivil Toplum Kuruluşu ve Meslek Odasının çok Değerli Başkanları ve yöneticileri, Değerli Basın Mensupları, Değerli Dostlarım,  Sayın Konuklar, Geleneksel Ödül Törenimize hoş geldiniz, şeref verdiniz. Hepinizi şahsım ve Ceyhan Ticaret Borsası adına saygıyla selamlıyorum. 

 

 Konuşmama başlarken öncelikle, ödedikleri vergiyle, ülkemize kazandırdıklarıyla bizleri gururlandıran üyelerimize şükran ve teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Ceyhan, Ticarette ki İşlem hacminde her yıl olduğu gibi 2018 yılında da başarılı bir performans göstermiştir.

 

. 2017 yılında İki milyar, beş yüz on milyon lira olan işlem hacmimiz;  2018 Yılında Üç milyar yüz on yedi bin lira olarak  yani % 24 bir artış gerçekleşmiştir.

 

Ticaret Borsaları İşlem Hacmi sıralamasına göre Borsamız, Ticaret Borsaları sıralamasında 2017 yılında 28. sırada iken, 2018 yılında 25. Sıraya yükselmiştir. Akdeniz Bölgesinde 2017 yılında 4. Sırada iken, 2018 yılında 3. Sıraya yükselmiştir.

Dolayısıyla ben tüm üyelerimizi yürekten kutluyorum. 

Bizler üretici ve tüketici arasında bir köprüyüz.

Tarımı, tarıma dayalı sanayiyi geliştirmek ve bunun için gereken iş birliğini sizlerle birlikte yapmak için her zaman göreve hazırız.

Tarıma elverişli arazileriyle, Tekstil, Çırçır, Yağ, Maya, Çimento fabrikalarıyla, Lisanslı depolarıyla, Soğuk Hava Depolarıyla, Toros Gübre, BOTAŞ, BİL, İSKEN, SANKO Tesisleriyle, Organize Sanayi Bölgesiyle Sanayileşme açısından bulunmaz fırsatları içinde barındıran; Tarımı, sanayi ile birleştiren, 40 ilden büyük ve denizcilik faaliyetlerinin de her geçen gün artması dolayısıyla Ceyhan’ da Deniz Ticaret Odası’nın da kurulması gerektiğinin farkındayız.  Bu konuda girişimlerimiz devam etmektedir.

 

Ceyhan Ticaret Borsası olarak Daima yanınızda olacağız,

Sevgili Ceyhan Ticaret Borsası ailesi,
Bu gün Ceyhan iş dünyasının günüdür. Bu tören Ceyhan’ı bugünlere getiren Ceyhanlı tüccarın, sanayicinin, üreticinin ve esnafın günüdür. Hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizler Ceyhan’ı çok daha yükseklere taşıyacaksınız. Sizleri tanıyorum ve bunu başaracağınıza yürekten inanıyorum.

 

Değerli arkadaşlarım,
Hep birlikte bu ülkenin, bu toprakların hakkını verelim. Bu ülke ve Ceyhan için yaptıklarınıza, gayretlerinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bugünün gurur vesilesi olan üyelerimize ve bizi onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum dedi. 

 

 EN ÇOK TESCİL ÜCRETİ ÖDEYEN ÜYELERİMİZE ÖDÜLLERİ VERİLDİ.

Konuşmaların Ardından en çok tescil ücreti ödeyen üyelerimize ödülleri verildi.

 

   Üyemiz, TOPRAK Tarım Tic. San. Şti. Firmasına Ödülünü Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı Hülya ERDEM  takdim etti,

 

   Üyemiz, DÖRTLER Pam. Tar. Teks. Petr. Ürünleri Firmasının Ödülünü Ceyhan EKK Başkanı İbrahim İKİDAĞ takdim etti,

 

   Üyemiz, ULTAR Tarım Hayv. San. Tic. Ltd. Şti. Firmasına Ödülünü Ceyhan Ticaret Odası Meclis Üyesi Mahmut ŞAHİN takdim etti,

 

   Üyemiz TEKS-TAR Arif Öyke tarım a ödülünü Ceyhan Şoförler ve otomobilciler odası başkanı Ünal KURT takdim etti,

 

   Üyemiz, MİSPA Tarım Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. Firmasına ödülünü Ceyhan Bakkallar ve bayiler odası başkanı Ahmet TONTU verdi,

 

   Üyemiz, SANKA Tarımsal Tic. Ltd. Şti. Firmasına ödülünü Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı İlker ÖNÜK takdim etti,

 

   Üyemiz, DENGİZ Tarım Nakl. Gıda. Ltd. Şti. Firmasına ödülünü Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR taktim etti,

 

   Üyemiz, Süleyman Altınışık Şahıs Firmasını ödülünü Ceyhan Berberler Odası Başkanı Zeki KEM takdim etti,

 

 Ödül Törenimize Katılan Tüm STK Başkanlarımıza ve Üyelerimize teşekkür ediyoruz.

 

Mustafa AYDAR

CEYHAN TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

[Devamını oku...]

04
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

  Konu: Plastik Poşet Uygulamaları

 

 İlgi: Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın 05.07.2019 tarihli, 157093 sayılı ve poşet uygulamaları hakkında yazı

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgi yazısında 2872 sayılı Çevre Kanununun ‘’Poşet ücreti’’ başlıklı Ek 13 üncü maddesinde (29/11/2018 – 7153/8 md.) ‘’Kaynakların verimli yönetimi ve plastik poşetlerden kaynaklanan çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla plastik poşetler satış noktalarında kullanıcıya veya tüketiciye ücret karşılığı verilir. Uygulanacak taban ücret 25 kuruştan az olmamak üzere Bakanlıkça  oluşturulacak komisyon aracılığı ile belirlenir ve her yıl için güncellenir. Bu maddedeki düzenlemelere ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça belirlenir.‘’  hükmünün yer aldığı ve bu hükme istinaden ‘’ Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar’ın yürürlüğe girdiği hatırlatılmaktadır.

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

 

[Devamını oku...]

30
CEYHAN TİCARET BORSASI OLARAK 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARINA KATILDIK

  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 mayıs 1919’dan 30 Ağustos 1922’ye uzanan süreçte verilen kurtuluş savaşında Türk milletinin var olma savaşı başarı ile Taçlandırılan ve bağımsızlığımızı ilalebetle koruduk.

 

Cumhuriyet meydanında yapılan 30 Ağustos Zafer bayramının 97. Yılı kutlamalarına Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh ARSLAN ,Genel sekreter Yeliz AYDAR Genel sekreter, Yardımcısı Ayhan ATEŞ ve Bilgi işlem sorumlusu Volkan TERKEŞLİ 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katılım sağladı

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 52İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ